Земјотрес почувствуван во Македонија

Земјотрес со јачина од 3,4 степени по рихтер попладнево со епицентар во Албанија, беше почувствуван и во Македонија.

Епицентарот е на длабочина од 2 километри, а 25 километри оддалечен од Драч.

Земјотресот најповеќе е почувствуван од жителите на југо-западна Македонија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде