Започна протестот за поддршка на уставобранителите „Собир за слобода“

Патриотскиот Институт и УМС на ВМРО-ДПМНЕ денеска организираат протестен собир под мотото „Собир за слобода“.

Протестот започна во 12:00 часот во близина на објектот на КПУ Казнено-поправен дом Штип, во Штип.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде