Захариева се налути: Сите граници се поминуваат

Дејствијата на Македонија се недопуштени, смета шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева.

„Мислам дека сите граници веќе се преминуваат. Се уште ја чекаме реакцијата на С. Македонија. Многупати им рековме дека работите нема да одат на овој начин. Тие мора да ја запрат својата кампања против Бугарија“, рече Захариева во гостувањето на Нова.бг.

Таа коментираше и за запрените книги на границата: „Очигледно тие не сакаат оригиналите на овие книги да бидат таму и луѓето да ги читаат“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде