Заев: Слободата е придобивка, здраво е да има несогласувања

Премиерот Зоран Заев денеска даде свој коментар за вчерашните препукувања на релација Филипче – Пендаровски во врска со вакцинацијата во Србија.

„Слободата е придобивка. Порано беше мисловна именка да не се согласуваат. Здраво е да имеме несогласувања, но тоа не значи дека не се почитуваме.“ – рече Заев и додаде:

„Ние не превземеме обврски, не дај боже ако нешто се случи цела една држава да ја носиме таму. Граѓаните можеше да одат како поединци, но индиувидуално, не како институција, не како држава.“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде