Заев пристигна во седиштето на СДСМ, најавен прес во 22 часот

Актуелниот претседател на СДСМ денеска ја побара поддршката од своето членство на директни внатрепартиски избори.

Како единствен кандидан за иден лидер на СДСМ се гласаше со ЗА или ПРОТИВ.

Право на глас имаа 68.999 членови кои биле пријавени за гласање, а своето право го оствариле 60.780 членови, односно 87,66 проценти.

Лидерот на СДСМ пристигна во партиските простории на Бихакќа од каде некаде околу 22 часот ќе одржи прес-конференција.

фото: ТВ21

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде