Заев: Ич не ме интересира на кој е пријател, ако се огрешил пред законот – ќе одговара!

Премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање нагласи дека законот мора да важи подеднакво за сите, без разлика кој на кого бил пријател, се дружел или пиел кафе.

„Еден од уапсените бил пријател на Трајче Заев, ич не ме интересира, чиј сака нека биде пријател, мој, на брат ми, на братучед ми, ако се огрешил ќе си одговара, заврши тоа време кога блиски на фамилијата на власт беа заштитени како бели мечки!“ – рече Заев.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде