Заев и Филипче си возат мотори, социјалните мрежи вријат (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче го искористија убавото време за да повозат мотори.

На социјалните мрежи кружат фотографии на кои се гледа како премиерот и министерот се во друштво со други моторџии.

„Некогаш патиштата се разминуваат, но некогаш се вкрстуваат“, напишал еден од моторџиите кој ја објави фотографијата на Фејсбук.

Од друга страна, пак, токму овие фотографии ја разбрануваа јавноста и предизвикаа лавина коментари.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде