Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово – Дебар

АМСМ известува дека на регионалниот пат Маврово – Дебар е воведена забрана за тешки товарни возила.

Забраната започнува од 10:15 часот и ќе важи се додека не се расчисти ситуацијата.

„Од 10:15часот поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово –
Дебар.“ – соопштија од АМСМ.

Претходно беше донесена одлука за задолжителна зимска опрема на превојот Пресека меѓу Охрид и Кичево.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде