Вучиќ денеска ќе ја прими вакцината – еве кој е неговиот избор

Вучиќ ќе ја прими кинеската вакцината „Синофарм“ во Здравствената станица Рудна Глава во Домот за здравје „Др. Верољуб Цакиќ“

Во Рудна Глава претседателот на Србија ќе разгобвара со граѓаните, по што ќе одржи состанок со претставници на локалната самоуправа, пренесе „Б92“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде