Временска прогноза: Какво време не очекува денеска и во следните три дена

Утрото ќе биде ведро и студено со негативни температури. Преку денот претежно сончево со слаб ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Температурите ќе се движат од -6 до 17 степени.

За утре е најавено сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурите ќе се движат од -3 до 20 целзиусови степени.

Временска прогноза за понеделник, вторник и среда:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде