Врабец не може да ни прелета: Полицијата го уапси лицето што денеска успеа да побегне од Кривичниот суд

Полицијата го уапси лицето што денеска успеа да побегне од Кривичниот суд за одржување на судски процес.

Приведено лицето кое утринава и избега на полицијата, додека беше спроведувано до Кривичниот суд за одржување на судски процес, информираат од Министерството за правда за ТВ21.

Станува збор за лице осомничено за криумчарење на мигранти и кое од притвор било спроведено до судот.

Извор: mk.tv21.tv

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде