Во живо: Заев и Мицкоски на средба во Клубот на пратеници

Премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес во 13 часот во Клубот на пратеници ќе одржат тет-а-тет средба.

Средбата доаѓа по понудата на Мицкоски која беше прифатена од Заев.

Изјавите на лидерите на најголемите политички партии следете ги во живо на линкот во продолжение:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде