Во становите на Груевски пронајдени четири пиштоли

При претресот во становите на експремиерот и азилант, Никола Груевски биле пронајдени и пиштоли, дознава неофицијално „А1он“. Според извори од истрагата, во станот биле затекнати четири пиштоли, кои биле одземени од истражителите. Освен нив, одземена е и документација која треба да и помогне на истрагата за предметот познат како „Плацови на Водно“. Засега, непознато е дали Груевски имал дозвола за поседување на оружјето.

Засега, нема ниту потврда ниту негирање за оваа информација. Обвинителката Вилма Русковска за „А1он“ вели дека не знае што било затекнато во станот, како и што било одземено.

Како што веќе објавивме, во становите на Груевски биле пронајдени и уметнички дела, како и макети за проектот „Скопје 2014“. Претресите се правеа вчера по наредба од обвинителката Лиле Стефанова која го води случајот „Плацови на Водно.

Текстот во целост на: „А1он“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде