Во Косово уапсен Исмаиловиќ, Заев очекува екстрадиција

Премиерот Зоран Заев ја потврди информацијата дека еден од осудените за случајот „Монструм“, Агим Исмаиловиќ е уапсен во Косово.

„Синоќа доцна навечер, министерот за внатрешни работи ме информираше дека еден од осудените во случајот ‘Монструм’ е уапсен на Косово. Веднаш побаравме екстрадиција, започната е постапка од поодамна за овој случај.

Искрено очекувам дека косовските власти, иако се нови, ќе ги потврдат нашите меѓусебни договори и ќе го почитуваат правото и ќе го испорачаат обвинетиот“ – рече Заев.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде