Во 13 часот ќе пристигне нова пратка вакцини – еве ги деталите

Денеска нова пратка на вакцини пристигнува во Македонија, информираат од Владата.

Вакцините треба да пристигнат некаде во 13 часот во Клиничкиот центар, а по тој повод е закажано обраќање на медиумите на премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче.

Премиерот и министерот ќе дадат повеќе детали околу оваа пратка, односно која количина се и од кој производител.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде