Влада: Не постои никакво вакцинирање на министри!

Портпаролот на Влатата ја демантира информацијата за вакцинирање на министри.

-Најостро демантираме, не постои никакво вакцинирање на министри! Ги повикуваме пратеникот и порталите кои ја шират оваа тешка дезинформација да се откажат од маниипулациите со насленеието во овие моменти на тешка здварсвтена состојба на државата, објави на Твитер портпаролот на Владата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде