(Видео) Заев возеше метларка во компанијата на Анѓушев

Премиерот Зоран Заев денеска беше во посета на Компанијата „Брако“ чиј сопственик е поранешниот вицепремиер на Владата, Кочо Анѓушев.

Заев за време на посетата ја искористи можноста и прв го возеше првото македонско хидрогенско возило за чистење на улици и јавни површини.

Видео: ТВ21

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде