(Видео) Воениот оркестар онлајн ја изведе македонската химна

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, на својот ФБ провил објави видео од онлајн изведбата на Воениот оркестар на македонската химна во инструментална верзија.

„Македонската химна во онлајн аранжман на Воениот оркестар. Честитки за успешната реализација и оригиналната изведба.“ – напиша Шеќеринска.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде