(Видео) ВМРО- ДПМНЕ на министерот Филипче му приреди герија акција во Кочани

Министерот за здравство Венко Филипче денеска беше во Кочани каде присуствуваше на пуштањето во употреба на првата модуларна болница во источниот регион.

Членови од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на министерот му приредија герила акција со која му упатија критики за недостатоците на кочанската болница.

Целата ситуација погледнете ја во прилогот на телевизија Сител.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде