(Видео) ВМРО-ДПМНЕ фрлаше балони со вода кон Министерството за здравство

Денеска ВМРО-ДПМНЕ одржа протест пред Министерството за здравсто под мотото „Здравје, а не провизија“.

На протестот се обратија повеќе говорници кои побараа одговорност и оставка од Филипче, а во еден момент присутните почнаа да фрлаа балони со вода кон зградата на Министерството.

„Да го измиеме срамот – кога во Македонија умираат по 50 луѓе на ден Заев и Филипче летаат со хеликоптер“, порача претседателот на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде