(Видео) Со цел да се заштити од Ковид-19, на свадбата им дошол со скафандер и кацига

Гостин на свадба пронашол одличен начин да се заштити од коронавирусот…

Поради епидемиолошките мерки кои се на сила, свадбите се одржуваат во необични околности. Ограничен е бројот на гости, препорачана е социјална дистанца, а не се препорачува и бакнување и прегрнување со младенците или другите гости.

Не сакајќи да си ја скрати добрата забава, ниту пак младенците да ги лиши од своето присуство, гостин на една свадба во Херцеговина дошол до интересно решение.

Облекол заштитно одело, а на главата ставил кацига и така овозможил уживање до ситните часови без страв од зараза со коронавирус, пишува Крстарица.

Погледнете го видеото во продолжение:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде