Видео: Силен земјотрес го погоди североисточниот дел на Јапонија

Земјотрес со јачина од 7.0 степени денеска го погоди североисточиот дел на Јапонија.

Епицентарот на земјотресот бил на 27 километри источно од Ишиномаки на длабочина од 60 километри.

Засега нема информација за евентуални штети од земјотресот што се почувствува во главниот град Токио.

Медиумите од Јапонија известуваат дека земјотресот предизвикал бранови високи околу еден метар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде