Видео: Пристигна нова донација вакцини – ова се деталите

Министерот Филипче и премиерот Зоран Заев денеска ги пречекаа вакцините Спутник В кои се донација од Србија.

Станува збор за две дози од по 20.000 вакцини.

Вакцините ќе бидат наменети за војниците и за здравствените работници во секундарното здравство кои се уште не се вакцинирале.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде