(видео) Прекрасен глас на македонски голман

Костадин Захов ја чува мрежата на тетовска Шкендија долги години, а оние кои го пратат на Инстаграм знаат дека Захов е голманот со ангелски глас.

Имено, Захов на својот профил на Инстаграм профил често знае да објави видео со својата гитар и да отпее некој хит.

На последното видео тој го отпеа евергринот на Драган Мијалковски „Кажи ми“.

„Па заминувам
Те оставам до оган
Во кој сам ќе горам…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде