(Видео) Неверојатно промашување на Лаказет

Арсенал и Славија Прага моментално го играат натпреварот од четвртфиналето во Лига Европа.

Во Лондон се уште нема голови иако Арсенал во 62. минута имаше неверојатна прилика за гол.

Сам пред голманот на госите излезе Лаказет и се очекуваше рутински да погоди, но наместо тоа се затресе стативата и остана 0:0.

Големото промашување на напаѓачот на Арсенал погледнете го OВДЕ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде