Видео: Moлк на Сан Сиро, Елмас му носи водство на Наполи

Видео: Молк на Сан Сиро, Елмас му носи водство на Наполи

Вечерва на програмата е големо италијанско дерби во кое Милан е домаќин на Наполи.

Ељиф Елмас се враќа по повредата и се најде во првиот состав во составот на Спалети.

Македонскиот репрезентативец на најдобар можен начин се врати после повредата со погодок уште во петтата минута од натпреварот.

За Ељиф Елмас ова беше втор гол во калчото оваа сезона, прв против големите екипи во италијанскиот фудбал.

Претходно, играчот од средниот ред стрелаше против Венеција.

Во продолжение погледнете го погодокот на Елмас.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде