(Видео) Како Љупче Златев и Сител своевремено го користеа полицискиот хеликоптер за акцијата „Ден на дрвото“

Премиерот Зоран Заев заедно со министрите од владата денеска со хеликоптер беа во посета на Прилеп.

Поради тоа, јавноста реагираше, а премиерот одговори дека го користел превозното средство за да скрати на време.

На Фејсбук се појави видео од времето кога Сител телевизија и новинарот Љупче Златев го користеа полицискиот хеликоптер за денот на дрвото.

Еве како тоа изггледаше:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде