(ВИДЕО) Како „Борис Трајковски“ се подготвува за масовна имунизација

Од спортска сала, „Борис Трајковски“ за прв пат се наменува во корист на јавното здравје.

Токму во оваа сала во Скопје започнува масовната имунизација која беше долго најавувана од страна на Министерството за здравство.

Погледнете го видеото на ТВ21 како се подготвува салата за масовна имунизација.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде