(Видео) Јане Ченто повика на протест: Да ги зарамниме нашите бразди на омразата

Со видео во кое се слуша гласот на легендарниот актер и наратор Петар Ѕемелкобски, внукот на Методија Андонов Ченто првиот претседател на Македонија повикува на присуство на протестот што ќе се одржи на 25 април, недела.

Протестот кој е организиран од повеќе организации, а е поддржан и од ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи пред зградата на владата и на него ќе се бара правда за осудените за 27 април кои одлежуваат речиси 200 годишни затворски казни.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде