Видео: Големо славје на Лазаров и соиграчите по победата против Кјелце

Ракометарите на Нант направија големо изненадување со победата против Кјелце и пласманот во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

На вечерашниот натпревар нашиот селектор Кире Лазаров стана ракометар со најмногу настапи во ЛШ во историјата.

По натпреварот следуваше вистинско славје во соблекувалната, а клубот тоа реши да го објави на Твитер.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде