(Видео) Даниел Кајмакоски со ФБ статуси од болница, а неговата бивша со љубовни песни од Шабан на Инстаграм

Откако во текот на вчерашниот ден беше објавено дека лицето Д.К. (38) од Струга ја пријавил својата поранешна сопруга дека сакала да го отруе, дел од македонските медиуми објавија дека се работи за Даниел Кајмакоски .

Како што објави порталот „А1Он“, Даниел наводно ја пријавил својата поранешна сопруга, Кристина Димитриевска (25), дека му дала кафе во кое, како што се сомнева познатиот пејач, му ставила нешто од што му се слошило. Тој се сомнева дека во прашање е нap*отично средство, а случајот во полиција бил пријавен од Комплекс клиники Мајка Тереза.

Според извештајот од МВР, а кој што беше објавен од македонските медиуми, поранешната сопруга била повикана во Полициска станица Тетово при што ги негирала тврдењата на пријавителот и изјавила дека имале средба со Д.К. за да го види своето дете но, според нејзината изјава, тие воопшто не пиеле кафе.

Додека траела средбата, според нејзино кажување, на Д.К, му се слошило, а таа за настанот го известила Центарот за социјални работи. На прашањето зошто Кајмакоски ја обвинува дека му ставила нешто во кафето, Кристина за „А1Он“ изјави дека не сака да коментира такви глупости.

После Фејзбук статусот на Данел каде што пиша да оставиме институциите да си ја завршат својата работа, Кристина се снимаше додека се вози во својот автомобил и додека ја пее песната од Шабан Шаулиќ и Теа Таировиќ.

Еден со статуси од болница друг со песни од автомобил…

Извор: Шило Магазин

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде