Видео: Бајден се сопна и падна на скалите од авионот

Американскиот претседател Џо Бајден денеска имаше една непријатна ситуација при тргнувањето на пат за Атланта.

Тој додека ги искачуваше скалите на претседателскиот авион неколку пати се засопна и падна на колената, по што се крена и продолжи, а кога се искачи на крајот мавна со раката за да даде до знаење дека е добро.

Од Белата куќа соопштија дека Бајден не се повредил и дека се чувствува добро.

„Надвор е многу ветровито. Претседателот 100% добар.“ – соопштија од таму.

Да потсетиме, Бајден има 78 години и е најстариот претседател на САД кој некогаш стапил на должноста.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде