(ВИДЕО) Авиони на НАТО на небото над Македонија

Денеска Македонија одбележува една година од членството на земјата во НАТО. Централната свеченост се одржува во касарната „Илинден“ во Скопје.

По повод годишнината од полноправното членство на земјава во НАТО, три воени авиони на Алијансата  прелетаа за време на централната манифестација што денеска се одржува во касарната Илинден.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде