Верувале или не, Каракачанов победил во Македонија!

Красимир Каракачанов и неговата ВМРО-БНД не освои ниту еден пратенички мандат во Бугарија, но затоа оствари победа во Македонија.

Според резултатите од Центрачната избирачка комисија, партијата на Каракачанов на избирачките места во Скопје, Битола, Охрид, Струмица и Штип освоила 216 гласа или 47,06 проценти.

Втор е ГЕРБ со 12,67 отсто од гласовите, а трета Демократска Бугарија со 11,3 отсто.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде