Вечерва почувствуван нов земјотрес во западна Македонија

Земјотрес со интензитет од 3 степени според Рихтер ја потресе вечерва Македонија.

Епицентарот на земјотресот бил кај Мавровското езеро, на длабочина од 2 километри.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде