Важна информација за оние кои патуваат во Истокот

На социјалните мрежи се шират фотографии од одрони на патот Кочани – Делчево, поточно кај местото викано „Препишо“ во близина на браната Калиманци.

Сите кои патуваат на овој патен правец да бидат посебно внимателни бидејќи на повеќе места има можност од одрони, а како превентивен пат можат да го користат регионалниот пат Виница – Бигла – Делчево.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде