Урнебесно: Како македонски камионџија се справува со германска полиција

Дека маката ќе те натера на се доказ е и овој Македонец во Германија. Тој со својот камион е запрен од полицијата која му објаснува дека со овие гуми не може да продолжи да вози и оти е опасност за сообраќјот.

Не помогнало и тоа што полицаецот  му објаснил компјутерски во каква состојба се неговите пневматици.

Откако не се разбрале Македонецот му вика на полицаецот на македонски јазик:

“Дај ми број ќе ти се јавам од Македонија”.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде