Урнебесна анимација на победата на Македонија против Германија

Историската победа на Македонија против Германија во Дуизбург силно одекна во цела Европа.

Веб порталот „Just Cartoon“ направи урнебесна анимација на натпреварот и одлично ги долови „слепиот судија“, промашувањето на Вернер, големата победа…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде