Угостителите одат под клуч, полициски час од 20 часот!?

Владата денеска ќе одржи итна седница со почеток од 13 часот. Единствена точка ќе биде ситуацијата со коронавирусот, и некои нови мерки кои би биле превземени по последните бројки и ширењето на вирусот во земјава.

Владата размислува за полицискиот час и забраната за движење да почне порано, односно од 20 часот до 05 часот. Исто така се размислува и за делумно затворање на угостителските објекти.

По завршувањето на седницата ќе има и прес-конференција, на која ќе бидат обелоденети новите одлукли и евентуални мерки ако бидат донесени.

Одлуката за актуелниот полициски час од 22 до 05 часот завршува утре (6. април).

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде