Твитерџика до Шилегов: Лесно е да ја урнеш галијата. Оди урни ја платформата на Матка да те видам

Твитерџиката „Пеперутката“ јавно му се обрати на скопскиот градоначалник Петре Шилегов по помпезно најавениот старт на уривањето на првата од трите галии во реката Вардар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде