Трајковски за две минути го „откажа“ Лихтенштајн 🎥

Репрезентацијата на Македонија на брзина во второто полувреме ја заврши работата против Лихтенштајн.

Доминираме во текот на целиот натпревар, а со брзи два гола на Трајковски во период од две минути (51. и 53.) дојдовме до сигурни 3:0.

Елмас во продолжение се погрижи и за 4:0.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде