Трагична ноќ за италијанскиот фудбал!

Црна и трагична ноќ за италијанскиот фудбал.

Во сообраќајна несреќа во Рим загина еден од најголемите иаталијански таленти, Даниел Герини (19).

За 19-годишниот талент беше кобен ударот помеѓу возилата Смарт и Мерцедес А класа кој го управувал 68. годишно лице.

Герини беше член на младинската селекција на Италија, а во Лацио пристигна пред два месеци од Торино.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде