Тотенхем го отпушти Мурињо! – Sportski

Жозе Мурињо повеќе не е тренер на Тотенхем!

Клубот утрово одлучи да го отпушти Португалецот после очајните резултати оваа сезона. Клубот ќе го превземе Рајан Мејсон кој се очекува тука да биде привремено, а на лето да дојде друг менаџер.

Во овој момент Тотенхем се наоѓа на седмата позиција со 50 освоени бодови, европската сезона ја заврши со елиминацијата од Динамо Загреб во осминафинаето од Лига Европа.


Извор Sportski.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде