Тешка сообраќајна несреќа на патот Сиричино-Желино

На регионалниот пат Сиричино-Желино вчера (18 април) околу 13 часот и 20 минути, патничко моторно возило „ровер“ со тетовски регистарски ознаки, што го управувал 29-годишниот тетовец Ф.Р., изгубило контрола и излетало од коловозот.

При тоа, четири сопатници во возилото на возраст од 22, 26, 38 и 53 години, сите од Тетово, со повреди биле пренесени во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде