Тешка сообраќајна несреќа на патот Маврови Анови-Дебар

На 13.04.2021 околу 15.30 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило влекач со приколка „ман“, со српски национални ознаки, управувано од Љ.Д.(53) од Република Србија и патничко возило„хјундаи акцент“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ѓ.(68) од Скопје.

На местото на незгодата починал А.Ѓ., а неговите сопатници М.Р.(26), Ј.Т.(30) и Г.Т.(34), сите од Скопје, биле пренесени со Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на незгодата извршиле увидна екипа на ОВР Гостивар и Јавен обвинител, а возачот на товарното возило бил приведен во Полициската станица Гостивар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде