Тешка сообраќајка на патот Охрид – Кичево, запален е еден автомобил

Вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа помеѓу две возила на магистралниот пат Охрид – Кичево во близина на селото Арбиново, општина Дебрца. Еден автомобил е опожарен, а во моментов патниот правец е затворен за сообраќај, пренесува порталот news1.mk.

На местото на несреќата во тек е увид, а повеќе информации полицијата се очекува да соопшти подоцна.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде