Тажна вест: Почина познат македонски музичар

Познатиот македонски саксафонист Ќемал Агушев почина вчера.

Голем број пријатели, како и музичари од естрадата се опpocтyваат на социјалните мрежи.

Ќемал важеше за еден од најдобрите саксафонисти во Струмица и пошироко.

Голем и златен човек, ќе те памтам по убавите моменти и ќе ги чувам алатките купени од тебе почивај во миp – стои во една од пораките.

Почина Кемал Агушев. Уште една голема музичка легенда од Струмица. Вечна нека му е славата!, напишаа од локалниот портал Струмицаденес.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде