Тажна вест: Починa еден од најдобрите македонски фудбалски тренери

На 54-годишна возраст денеска почина еден од најдобрите македонски фудбалски тренери за млади категории, Зоран Арсов.

Арсов е поранешен фудбалер на Вардар, а беше дел и од една од најславните црвено-црните генерации. Во својата тренерска кариера повеќе од успешно работеше со младите категории на Цементарница 55, Академија Пандев, Еуромилк ГЛ, Куманово…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде