20.8 C
Skopje
четврток, јули 28, 2022
дома тагови Зоран Заев

Tag: Зоран Заев

Заев: Црвенковски не може да биде ништо друго освен СДСМ

Премиерот Зоран Заев, денеска од Ресен коментираше околу најавите дека екс претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски ќе формира нова партија, наводно разочаран од сегашните...

Митко Јанчев му се заблагодари на Заев и Владата бидејќи дале фитинг тарифа

На последната седница на советот на општина Кавадарци беше усвоен нов правилник за плати и други надоместоци на плата на вработените во ЈП Комуналец,...

Заев не попушти, Владата го разреши Стојко Пауновски

Директорската фотелја во Државниот пазарен инспеторат останува празна. Владата го разреши првиот човек на ДПИ Стојко Пауновски, известува ТЕЛЕВИЗИЈА 24. Како што пишува ТЕЛЕВИЗИЈА 24...

ТВ21 дознава: Во мај ќе има реконструкција на Влада – еве ги деталите

ТВ21 од партиски извори дознава дека коалиционите партнери СДСМ и ДУИ кон крајот на мај планираат да ја реконструираат Владата. По внатрепартиските проблеми, се очекува...

Заев: Пауновски е добар човек, но јас моите ставови ќе ги кажам на Владата и ќе оставам да се издебатира

Владата треба да донесе одлука дали ќе го разреши директорот на Пазарниот инспекторат, Стојко Пауновски. Премиерот Зоран Заев вели дека има плејада на можност...

Утре на владина седница го разрешувам Пауновски потврдува Заев

Премиерот Зоран Заев вели дека утре на владина седница ќе го потврди она што го најави, а тоа е да биде разрешен директорот на...

Заев се огласи: Пауновски е информиран, но до сега не побарал да разговара со нас

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција потврди дека утре на седницата на Владата една точка ќе биде разрешување на директорот на ДПИ, Стојко Пауновски,...

Заев Зоран со убава вест за музичарите кои се еден од најпогодените во кризава: Финансисkа поддршкаод 30.750 денари за сите музичари

Туристичко-угостителскиот сектор е најпогодениот сектор од почетокот на кризата предизвикана од пандемијата и затоа во рамки на Шестиот пакет економски мерки,предвидена е нивна помош,...

Stay Connected

22,878ФановиЛајк
3,416СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles