16.8 C
Skopje
петок, август 5, 2022
дома тагови временска прогноза

Tag: временска прогноза

Петочна и викенд временска прогноза

Првиот мајски петок времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималните дневни...

МАЈ НИКОГАШ НЕ БИЛ ПОУБАВ: Еве какво време не очекува цел месец, особено подгответе се за оваа температура (ФОТО)

Месец мај веќе започна, а според метеоролозите убавото време ќе биде на наша страна во текот на целиот месец. Нема веќе да има дожд како...

По летните температури, следува ладен туш

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде...

Временска прогноза: Какво време не очекува денес и во следните денови

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималните температури ќе бидат во интервал...

Метеоролозите со детална прогноза за наредните неколку дена – попладне дожд и грмежи

Времето претпладне во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со врнежи од дожд. На места...

Временска прогноза: Какво време не очекува денес и во следните денови

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди попладне, а наутро ќе има услови за локален дожд и зголемена облачност претежно во северните...

Временска прогноза: Какво време не очекува денес и во следните денови

Сончево со мала локална облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2...

Викенд временска прогноза

Променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни претпладне во југозападните и јужните делови од земјава. Ќе дува слаб...

Stay Connected

22,878ФановиЛајк
3,423СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles